Štěňátka zlatého retrívra k dispozici

V chovatelské stanici FIDELA AMIKO mají štěňátka.
Volní jsou dva klučíci ze zahraničního krytí (nepříbuzný rodokmen). Narozena 2.11.2018 a k odběru budou od 22.12.2018. Štěňátka mají krémové kožíšky, jsou vhodná na chov i výstavy, ale není podmínkou, možno také jako domácí mazlíci. Je u nich předpoklad výborného zdraví - oba rodiče negativní na displazii loktů i kyčlí, negativní na dědičné oční choroby (PRA1+2). Štěňátka nebudou postižena ichtyozou (dědičné onemocnění kůže). Vše potvrzeno genetickými testy.

Pokud sháníte hodného rodinného společníka nebo pejska na chov, neváhejte kontaktovat chovatelku - Veronika Červená, mail: cervena.ver@seznam.cz nebo tel.: +420 720 350 561
web: FIDELA AMIKO


Vrh "CH"

* 08.07.2018 Štěňátka z vrhu "CH" jsou již v nových domovech
Uteklo to hrozně rychle a miminka nám vyrostla v pořádné zlobivé kuličky a rozutekla se do světa.
Přejeme všem hodně lásky a zdravíčka a aby dělali svým novým rodinám jen samou radost.
Věřím, že se budou mít všichni moc dobře.

Vše o štěňátkách nejdete na jejich stránce ZDE - Vrh CHŠtěňátka - všechna štěňátka už mají své majitele

5.10.2017 Téda ta naše panička vůbec nemá čas, aby napsala co všechno už umíme, ale to bude asi tím, že má s námi moc práce. Dneska jsem byli hodní, tak prý vše dožene a napíše jak se z malých kuliček, zlatíček, miláčků a mazlíčků stali zlobři :-).
No jo trošku už zlobíme, ale musíme jí pořádně potrápit, než jí dáme sbohem. Za poslední dva týdny jsme zjistili, že máme tlapičky s drápkama, zoubky ke kousání a trhání a představte si, že z kňourání se najednou stalo štěkání a jde to úplně samo :D Umíme krásně přestlat celou bednu a deky, hezky naškubat noviny a zrecyklovat. Když máme hlad stačí pořádně zaštěkat a už se nese bašta. Krásně už papáme z mističek a jsme u toho čistí, to je paráda, nemusí nás už otírat po každém jídle a máme víc času na trápení sourozenců. No vlastně utírání a omývání se ještě koná minimálně jednou denně, když někdo chce vyzdobit pelíšek obtisky ťapiček od bobků ... :-D
No nejsme to ale šikulkové ? Také jsme už byli o víkendu venku na travičce, svítilo sluníčko, tak se nám tam moc líbilo. Prý nás čeká brzy stěhování do psího pokojíčku, kde je více místa a budeme se chodit venčit na travičku. Také jsme tu měli návštěvy, panička nám pozvala lidičky na mazlení, jenže my toho většinu prospali, tak nás musela zase pomazlíčkovat večer před spaním, každého hezky zvlášť.

další video zde:
byli jsme poprvé venku - 31.den
a první pokus dostat do bříška kašičku, nebo na bříško ... ? - 22.den

21.9.2017 Další týden za námi a už začínáme 4.týden. Začínají se nám prořezávat zoubky ale maminka nás ještě trpělivě krmí, ovšem s velkou pomocí paničky, která nám dává ještě navíc mlíčko ve flašce. Už jsme taky zkusili baštit kašičku z misky. No baštit není to správné slovo :-) byla to super klouzačka a koupačka, pak nás musela maminka všechny pořádně oblízat.

další video zde:
aneb jak hezky zpíváme 18.den
a další z našich pokusů o hraní 22.den

11.9.2017 Ten čas tak letí. Štěňátkům budou zítra dva týdny. Už se jim začínají otvírat očka a pomaličku se snaží dělat rychlejší krůčky ve snaze být u maminky první. Ostříhali jsme jim poprvé drápky a zítra je čeká odčervení. Krásně rostou a zatím jsou hodňoučký. Jsou stále spokojeně nabaštění a většinu dne ještě prospí. Také jsme je začali přikrmovat z lahve mlíčkem, abychom mimince odlehčili trochu. Doufám, že za týden už budou pěkně běhat a brzy se budou na ně moci přijet budoucí páníčci.

Fotky doplňujeme do galerie ZDE

A máme i kratičká videa:
12.den
4.den

Štěňátka jsou na světě

Tak už jsme se dočkali a miminka se narodila.
Porod byl sice dlouhý, ale na tak velký vrh vlastně rychlý :-) to jen paničce se to zdálo nekonečné :-)
Nejdřív se narodili 3 nedočkaví kluci, pak skóre vyrovnaly vytoužené 4 holčičky a pak zase na střídačku 2 kluci a 2 holky.
U 9-tého štěňátka, už to vypadalo, že je konec. Tak šla Kiki protáhnout nohy ven, vyčurat se ale pohmatem se mi zdálo, že tam asi ještě jedno je. A bylo ... Když se narodilo 10-té miminko, tak jsme se začali chystat na veterinu na kontrolní sono. Všechno sbaleno a Kiki zase tlačí ... Takže nakonec 11 kousků. Na veterině už naštěstí žádné jiné v děloze neviděli, vše čisté, tak pospícháme domů za broučkama.
Kiki byla moc šikovná, krásně hned miminka čistila a počítala, zda nějaké nechybí. Stará se jak zkušená mamina a nehne se od nich na krok. Je pečlivá a starostlivá.
Všechna miminka jsou váhově hodně vyrovnaná. Kožíšky budou mít krémové i světle zlaté.

Fotogalerii miminek najdete ZDE

Máme volné ještě klučíky !!!
Tak můžete psát na: lucka.urx@gmail.com nebo volat: tel.: +420 602 624 227


V září 2017 čekáme štěňátka zlatých retrívrů

S velikou radostí oznamujeme, že se v září můžeme těšit na narození štěňátek zlatých retrívrů.
Maminkou se stane naše nejmladší fenka Kiki - Just do It Astral Sky a otcem pes z našeho chovu Dynamit - Dutch Dynamite Estrella de Oro.
Delší dobu jsme štěňátka neměli a webové stránky jsem trochu zanedbávala, jelikož jsme se stěhovali do nové "psí boudy" :-) ale pokusím se co nejdříve vše doplnit a veškeré informace týkající se štěňátek budou pravidelně přibývat.
Rezervační list je ještě otevřený. Máte-li zájem o štěňátko od nás, neváhejte mě kontaktovat.

Fotogalerie rodičů a budeme přidávat pak i mimísky: ZDE

lucka.urx@gmail.com
tel.: +420 602 624 227


Všechna štěňátka jsou ve svým nových domovech

MÁME ŠTĚŇǍTKA zlatých retrívrů - volní pejsci i fenka

S radostí oznamujeme, že dne 23.06.2015 se Agušce (Aglaia Estrella de Oro) a Iggymu (MultiJCH, CH CZ Iker du Bois de la Rayere) narodila štěňátka. Na svět jsme přivítali v pozdních nočních hodinách 6 klučíků a 2 holčičky. Porod proběhl velmi rychle a bez komplikací, Agi se výborně stará, a miminka jsou vitální a čilá.
U štěňátek předpokládáme pěkný exteriér, kožíšky krémové barvy, vyrovnané veselé a temperamentní povahy, dobré zdraví, štěňátka budou vhodná nejen na výstavy a práci všeho druhu :) ale hlavně jako rodinný společníci a mazlíci.

Přijímáme rezervace na štěňátka, volní jsou pejsci a jedna fenka, budou k odběru od 14.srpna 2015 nebo dle dohody i později.
kontakt: lucka.urx@gmail.com, tel.: 602624227, více informací brzy doplníme
rodokmen štěňátek: v databázi K9data.com
fotogalerie štěňátek: !!! FOTO !!!

k

Dutch Dynamite Estrella de Oro - k dispozici ke krytí

Nabízíme ke krytí chovného psa z našeho chovu.

Dutch Dynamite Estrella de Oro - narozen 27.02.2012
rodiče: CH Break of Dawn Could This Be Love x CH Dolores z Droužkova "U"
DKK: 0/0 DLK: 0/0, PRCD-PRA clear, PRA1+PRA 2 - čistý
ICT - carrier
rodokmen: ZDE
Více informací na samostatné stránce: ZDE